Haber

Taşköprüspor-İhsangazispor maçı kale direklerinin büyüklüğüne itiraz nedeniyle iptal edildi

Kastamonu 1. Amatör Lig’de mücadele eden Taşköprüspor, İhsangazispor ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmaya dakikalar kala itiraz ederek, kale direklerinin boyutlarının standartların dışında olduğunu belirtti. Kale direklerinin metreyle ölçülmesinin ardından maç iptal edildi.

Kastamonu 1. Amatör Lig’de mücadele eden Taşköprüspor, deplasmanda İhsangazispor ile karşılaştı. Taşköprüspor karşılaşmaya dakikalar kala itiraz ederek kale direklerinin ölçülmesini istedi. Yaklaşık 23 yıldır maçların oynandığı İhsangazi Stadı’nda maç oynanması için gerekli şartları taşımadığını iddia eden Taşköprüspor’un itirazı değerlendirildi. İtirazın ardından sahaya getirilen metreyle kale direkleri ve stadyumun ölçümleri yapıldı. Yapılan ölçümlerin ardından Taşköprüspor maçın oynanmasını kabul etmeyince maç, hakemlerin ortak kararıyla ileri bir tarihe ertelendi.

“23 yıldır aynı sahada maçlar oynanıyor, şu ana kadar hiçbir sorun yaşanmadı.”

Konuyla ilgili açıklama yapan İhsangazispor Kulübü Başkanı Burhan Meblağ, “Taşköprüspor ile maçımız vardı. Rakip takımın teknik direktör ve teknik adamlarının maçı iptal etmek için gerekçeleri vardı. Gol boyutlarının aynı olmadığı sonucuna vardılar. Bu hedefin boyutları 23 yıldır burada aynıydı, hiç değişmedi, bugüne kadar bir şey olmadı, bugün neden böyle bir maç iptal edildi, biz bu eksikleri tamamlayacağız dedik ve 15’er ücret istedik. Ancak kabul etmediler. O kadar insan geldi buraya, devletimizin polisi ve askeri önlem aldı, sağlık görevlilerimiz geldi, “Taraftarlarımız geldi. Bu maç bir kişinin egosu yüzünden iptal edildi” dedi. – KASTAMONU

haberceyhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu