Haber

Nur Viral’in sorduğu soru Yusuf Kavaklı’yı kızdırdı: Dinden ayrılırsan kâfir olursun.

Hafta içi her gün Beyaz TV’de izleyicisiyle buluşuyor. ‘Hayatta Herşey Var’Program sorduğu ilginç sorularla dikkat çekiyor.

Sunuculuğunu Nur Viral’in üstlendiği programda her Cuma emekli müftü Yusuf Kavaklı ağırlanıyor ve izleyicilerden gelen sorular yanıtlanıyor.

“Türbeye gidip dua etsem çocuğum olur mu?”

Her hafta sorularıyla insanları şaşırtan program bu hafta yine gündemdeydi.

seyirciden “11 yıldır evliyim, türbeye gitsem çocuğum olur mu?”Bu soru Kavaklı’yı kızdırdı.

“Allah gelip kimsenin elini tutmaz”

Emekli müftü Yusuf Kavaklı dinleyicilerden gelen soruyu şöyle yanıtladı:

“Doktora gitmeden, tedavi görmeden 40 türbeyi ziyaret edip adak bile versen, o türbelerde ölenler ve yatan adamlar sana hiçbir şey vermez. Şimdi adam diyor ki, ‘Allah Şeyhimizi elinde tuttu’ .’ Ne diyebiliriz buna ancak ‘şşş’ denir. Allah kimsenin elini böyle tutmaz. İnşaallah gelecekte de kulunun elinden tutar, kıyamet günü de onun elini tutar ve kurtarır. onlara.

“Türbeye gidip ‘Bana bir çocuk ver’ dersen kâfir olursun.”

Böyle bir din yoktur. Böyle bir anlayış yok, hiçbir zaman da olmadı. Bu palyaçoluk sadece bizde var. Bu hanımefendi, kızım, ’11 yıldır evliyim, çocuğum yok’ dedi. Rastgele bir türbeye gidip adak adasam çocuğum olur mu?’ Eğer derse, tekrar söylüyorum, 40 değil de 140 mezarı ziyaret etsen, ‘Ah mezarda yatan adam, benim çocuğum yok, bana bir çocuk ver’ dersin. Böyle dersen kâfir olursun. “İmanı dinden çıkarırsanız, Tanrı devre dışı kalır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu