Haber

“Her geceyi Kadir Gecesi olarak bilelim”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kadir Gecesi münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İslam aleminin rahmet ayı olan Ramazan’ın son günlerini bereketlendiren Kadir Gecesi ile tanışmanın heyecanını dile getirerek, “Bin geceden daha hayırlı olarak müjdelenen Kadir Gecemiz. aylar bizim için büyük bir fırsat. Hata ve zaaflarımızdan arınmak ve daha yetkin bir insan olabilmek için bu gece ellerimizi açıp yüce Rabbimiz’e dua edelim. Her gecenin Kadir gecesi olduğunu bilerek bir ömür geçirelim” dedi.

Bu gecenin hayatımızdaki önemine vurgu yapan Önder Büyükakın, Kadir Gecesi münasebetiyle yayınladığı bildiride sözlerine şöyle devam etti: “Peygamber Efendimiz bir hadisinde şöyle buyurmuştur: “Kim Kadir Gecesini ihya ederse. Onun faziletine inanarak ve mükâfatını umarak kudret, geçmiş günahları affolunur.” Bu şuurla, bu mübarek gecenin bereket ve rahmetinden azami ölçüde istifade etmeye, diriltmeye gayret ve özen gösterelim. Kadir Gecesi’ni layıkıyla geçirmek ve rahmetinden istifade etmektir.

Bu vesileyle Kadir Gecesi’nin gönüllerimize manevi hazineler sunmasını diliyorum. Bu mübarek gecenin tüm hemşehrilerime, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, sağlık ve afiyetler ihsan etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Kadir Geceniz Kutlu Olsun…”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

beykozajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu